Zeróweczka szkolna

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

 W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy ciekawe doświadczenie, które z łatwością wykonacie Państwo w domu z dziećmi. W szklance umieściliśmy papierową kulkę. Trzeba docisnąć ją do dna, by nie wypadła. Następnie powoli wsadziliśmy szklankę do dzbanka, do połowy wypełnionego wodą. Cała szklanka musi znaleźć się pod wodą. Powoli, bez odwracania, wyjęliśmy szklankę z wody. Kulka, mimo że była cała pod wodą, pozostała sucha! Rozwinęliśmy papier, aby to sprawdzić. Stworzyliśmy keson (pęcherz powietrza powoduje, że woda nie może wypełnić szklanki, dlatego papier pozostaje suchy). Kesony (nurkowe dzwony) wykorzystywano kiedyś przy budowie mostów. Tak skonstruowano np. most Brookliński w Nowym Jorku. Zarówno pracowników, jak i materiały budowlane spuszczano pod wodę w kesonach. Przedszkolaki już to wiedzą 😊😁👏

 

ozio_gallery_nano

Nasza szkoła 360°

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.