Szkolne koło turystyczne

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel
Drużyna "Mikołajowa Jedenastka" na XVIII Złazie Mikołajkowym w Bażantarni

Podczas dzisiejszego poranka, kiedy niektórzy biegali w elbląskich parkach, nasza drużyna dzielnie maszerowała wraz z przewodnikiem na szlaku żółtym oraz czerwonym. Pogoda zmieniła się diametralnie zaraz po naszym wejściu do lasu i zaskoczyła nas zadymka śnieżna. Spotkaliśmy św. Mikołaja, który wręczył nam słodkie upominki i upiekliśmy na ognisku pyszne kiełbaski. Brawa dla tak dzielnej ekipy!!!

17. Rodzinno-Integracyjnegy Złaz Mikołajkowy „Bażantarnia 2021”

W sobotni poranek (04.12.2021) uczniowie klasy III a i III d wraz z rodzicami uczestniczyli w 17. Złazie Mikołajkowym. Wspólnie pokonaliśmy ponad 7 km trasy po Bażantarni. Nasz spacer zakończył się ogniskiem z kiełbaskami i spotkaniem z Mikołajem. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domu.

Już po raz 48 odbył się OGÓLNOPOLSKI ZŁAZ ŚLADAMI ŻOŁNIERZY POWSTANIA LISTOPADOWEGO do Fiszewa. 22 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym rajdzie organizowanym przez PTTK Elbląg, Jak zwykle pogoda (choć wiało dość mocno) i humory dopisały uczestnikom. Dość liczną grupą (26) udaliśmy się do Fiszewa, (trasa liczyła 10 km) gdzie odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia 27 stycznia 1832 r. Pod pomnikiem ofiar odbyły się krótkie przemówienia, modlitwa, złożenie wieńców, kwiatów. Następnie udaliśmy się do szkoły w Gronowie Elbląskim. Tutaj poczęstowani zostaliśmy pyszną, ciepłą grochówką.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i miłośników pieszych wędrówek na następny rajd, który odbędzie się w kwietniu.

Opiekunowie: Łucja Gniady, Andrzej Derenda i Sebastian Kutra

Dnia 28 września 2019 r. o godzinie 6.50 „Czarne Stopy” wyruszyły w pierwszy w tym roku szkolnym Rajd. 57 JESIENNY RAJD PO WYSOCZYŹNIE ELBLĄSKIEJ rozpoczął się w Tolkmicku. Stamtąd raźnym krokiem udaliśmy się w kierunku Kadyn. Trasa Rajdu przebiegała malowniczym czerwonym szlakiem, z którego co jakiś czas widać było Zalew Wiślany. Zarówno pogoda, jak i humory nam dopisywały. Trasa naszego Rajdu przebiegała po białej drodze obok Białej Leśniczówki i Winnicy Kadyny. Po godzinie 12.00 dotarliśmy na polanę w Kadynach, gdzie czekało na nas ognisko oraz kiełbaski. Były też konkursy krajoznawcze, rysunkowe oraz przyrodnicze. Tradycyjnie zawsze ktoś z naszej grupy wygrywa w którymś z konkursów, tym razem również tak się stało. Gratulujemy Jankowi i Gabrysi wygranej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy w grudniu na Rajd Mikołajkowy.

Opiekunowie: Łucja Gniady, Andrzej Derenda, Sebastian Kutra

W sobotni poranek 7 grudnia 2019r spod Szkoły Podstawowej nr 11 rusza drużyna "Czrnych Stóp" na klojny swój rajd. Tym razem uczestniczyliśmy w 16 Złazie Mikołajkowym Bażantarnia 2019. Trasa rajdu wiodła ELBLĄG ul. OGÓLNA (PĘTLA TRAMWAJOWA) - ul. Okrężna - leśna droga - szlak czerwony - Dąbrowa - szlak niebieski - BAŻANTARNIA POLANA BOISKO.
Jedyną rzeczą, jaka nie dopisała uczestnikom rajdu była pogoda. Deszcz i wiatr nie pokrzyżował jednak planów najwytrwalszym piechurom. Około 12.00 doszliśmy na polanę w Bażantarni gdzie czekało na nas ognisko, przy którym chociaż trochę można było się ogrzać i wysuszyć (kiełbaski już tak nie smakowały jak w tamtym roku). Pokazał się również Mikołaj, od którego uczestnicy otrzymali słodki upominek.
Nie zrażajmy się jednak pogodą panującą na zewnątrz; ważna jest pogoda ducha, którą rajdziaki zawsze mają pozytywną.

Najlepiej sobotni rajd oddają słowa piosenki:

"Niech tam leje, niech tam wieje  Ja się bawię, ja się śmieję..."

Pozdrawiamy Wszystkich wytrwałych i zapraszamy na zimowy rajd, który odbędzie się po feriach.

Opiekunowie Ł. Gniady, S. Kutra, A. Derenda

W sobotę 18 maja o poranku wesoła grupka uczniów wraz  z opiekunami wyruszyła ku nowej przygodzie. Tym razem był to 43 Elbląski Wiosenny Rajd EL-WI-RA.  

W Rajdzie udział wzięli zarówno uczniowie gimnazjum, jak też uczniowie ze szkoły podstawowej. Klasa III A i III B Gimnazjum zrobiła sobie swego rodzaju rajd pożegnalny. Autobusem z placu Słowiańskiego spod siedziby elbląskiego PTTK dotarliśmy do Krasnego Lasu. Dalej ruszyliśmy pieszo w kierunku Rangór. Pogoda była wyśmienita. Podziwiając piękne leśne zakątki oraz bezkresne połacie pól porośnięte żółto kwitnącym rzepakiem nawet nie zauważyliśmy, że w nogach mamy 9 km solidnego marszu. W Rangórach wszystkie grupy spotkały się na wspólnej biesiadzie. Każdy uczestnik otrzymał kiełbaskę, albo nawet i dwie, kilka kromek chleba,  kijek i wolny dostęp do ogniska. Jedni uczestnicy piekli kiełbaski, inni brali udział w konkursach. Impreza było przednia. Podczas tegorocznego rajdu przeżyliśmy po raz pierwszy w tym roku ulewę oraz burzę z piorunami. Chwilami grzmociło bardzo blisko. Generalnie wszyscy byli zadowoleni a odrobina deszczu za kołnierzem nikomu nie zaszkodziła.

Był to niestety ostatni już Rajd w tym roku szkolnym. Zapraszamy za rok.

Ł. Gniady, A. Derenda, S. Kutra

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.