Doradca zawodowy

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

Godziny pracy

 

ANNA BEWICZ

DORADCA ZAWODOWY

Konsultacje indywidualne z rodzicami

po wcześniejszym uzgodnieniu terminu spotkania.

 

Szanowni Rodzice

    Uprzejmie proszę o kontakt w sprawie ewentualnego wystawienia dla Państwa dziecka opinii poradni w sprawie pierwszeństwa w przyjęciu ucznia do szkoły ponadgimnazjalnej ze względu na stan zdrowia.
    Podstawą do wydania takiej opinii jest podpisany przez Rodzica wniosek oraz zaświadczenie od lekarza specjalisty z rozpoznaniem choroby.

    Do opinii kwalifikują między innymi:
wady wzroku (większe niż +3,0 lub -4,0 D), nasilone alergie, astma, opieka neurologiczna, kardiologiczna, endokrynologiczna, ortopedyczna, laryngologiczna i inne schorzenia o charakterze przewlekłym ograniczające wybór kierunku dalszego kształcenia.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Nr 2, Elbląg ul. Kos. Gdyńskich 30,
tel. 55-625-82-51 (doradca zawodowy Pan Wojciech Rudnicki)
    
Z poważaniem
doradca zawodowy 

Wybrane przeciwwskazania zdrowotne ograniczające możliwość wyboru kierunku kształcenia.plakat rekrutacja 1 849x1200Przydatne linki z doradztwa zawodowego:

 

www.doradca-zawodowy.pl

Serwis poświęcony zagadnieniom poradnictwa zawodowego, planowania kariery oraz wzmocnienia kapitału ludzkiego w kontekście zawodowym.

www.koweziu.edu.pl

Informacje na temat zawodów, multimedialne materiały dotyczące wybory zawodu.

edukacik.blogspot.com/2014/05/pobierz-gre-talent-game.html

Gra „Tajemnica Aeropolis” - określenie zainteresowań i możliwości

Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną

Jak pomóc rozwijać skrzydła?

Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego 

"Barometr zawodów"

to jednorocznaprognoza sytuacji w zawodach. Barometr dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe.

Zawody deficytowe to takie, w których w najbliższym roku nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy, gdyż zapotrzebowanie pracodawców będzie w ich przypadku duże, a podaż pracowników chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających odpowiednie kwalifikacje – niewielka.

Zawody zrównoważone to takie, w których liczba ofert pracy będzie zbliżona do liczby osób zdolnych i chętnych do podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie (podaż i popyt zrównoważą się).

Zawody nadwyżkowe, w których znalezienie pracy może być trudniejsze ze względu na małe zapotrzebowanie oraz wielu kandydatów chętnych do podjęcia pracy i spełniających wymagania pracodawców.Pobierz Tajemnice Aeropolis

Dużo się już pisało na temat bezpłatnej gry – Tajemnice Aeropolis – pozwalającej na zbadanie predyspozycji zawodowych. Celem gry Talent Game (bo pod taką nazwą również występuje) jest pomoc w wyborze zawodu, ułatwienie dokonania właściwego wyboru, obranie odpowiedniego kierunku rozwoju – to wszystko poprzez rozrywkę oraz przy pomocy grywalizacji. Tajemnice Aeropolis są przeznaczone dla trzech grup wiekowych uczniów: 6+, 12+ i 16+.

tajemnice aeropolis 3

Talent Game to gra przygodowa, w której uczniowie będą mieli możliwość wędrowania przez 6 krain symbolizujących różne nastawienie do kwestii zawodu: np. naukowe, artystyczne, czy społeczne.

Dla ucznia:

Dla nauczyciela / rodzica / doradcy zawodowego:

(źródło: talentgame.pl; www.paninformatyk.com.pl/)


 

 

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.