Arka Gier SP11

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Plan lekcji

 plan lekcji 320x193 
Otwórz Panel

arka gier sp11

Odwiedź profil Arki Gier na Facebook

Zapraszamy uczniów SP11 (także gimnazjum) na zajęcia Arki Gier,

w tym semestrze odbywają się co tydzień we:

wtorki od 13:40-16:00 (prowadzą: p. M. Frączyk, P. Zbierzchowski, J. Glaubert)

oczywiście można przyjść na część zajęć

środy 11:50-12:35 (prowadzi p. Iwona Lasota)

czwartki 10:45-11:30 (prowadzi p. Marta Nosewicz)

I miejsce na Olimpiadzie Gier Matematycznych w Sztumie zajęła 26 marca reprezentacja SP11 w składzie: Laura, Emilia, Maciej i Jaś. Nasi "matematycy" nie dali szans uczniom z pozostałych 12 szkół, wygrali klasyfikację generalną i trzy z sześciu rozgrywanych turniejów.
Organizatorem olimpiady był klub Pionkolandia.pl, a sponsorami nagród wydawnictwa gier planszowych.

Dziękujemy za wspaniałą rywalizację.

Gratulujemy rodzeństwu Szymonowi i Dagmarze Łapińskim, którzy walczyli 14 października o Mistrzostwo Polski w popularną na świecie grę Sabotażysta. Na 72 uczestników zajęli wysokie 6 i 11 miejsce. Turniej odbył się w ramach konwentu planszowkowego Gorączka Złota nad Wisłą we Włocławku. Bardzo cieszy nas obecność uczniów z SP11 na kolejnej ogólnopolskiej imprezie.

W dniach 13-14 października miała miejsce największa planszówkowa impreza w Elblągu i ściągnęła do naszej szkoły wielu fanów gier bez prądu. Mieli oni okazję skorzystać z wypożyczalni około 200 gier i auli, która zamieniła się w ponad 100-osobowy gamesroom. Dużym zainteresowaniem cieszyły się turnieje gier rozgrywane niemal przez cały czas trwania imprezy, jak i strefa dla malucha, w której na zabawę czekało kilka tysięcy klocków Trick Logic. Dla pasjonatów była świetnie wyposażona (ponad 1000 egzemplarzy) czytelnia komiksów i wystawa gier figurkowych. Festiwal zapewnił uczestnikom wiele przyjemnych doznań i dał okazję do rodzinnego spędzania czasu. 

Dziękujemy za pomoc w organizacji pracownikom SP11, szczególnie nauczycielom z Arki Gier, uczniom ze Szkolnego Koła Wolontariatu Caritas, współorganizatorowi i pomysłodawcy imprezy - grupie Planszówkowy Zawrót Głowy i wszystkim wydawcom, którzy ją wsparli.

P. Z.

W dniach 13-14 października zapraszamy na NAJWIĘKSZĄ PLANSZÓWKOWĄ IMPREZĘ w naszym województwie do Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu, przy Korczaka 34 (parking od strony Tuwima).


W ciągu 2 dni będzie można skorzystać z przygotowanych atrakcji:
- Games Room i wypożyczalnia ponad 200 gier
- Strefa Malucha i klocki Trick Block
- liczne turnieje z nagrodami dla dzieci i starszych (m.in.: Dobble, Wsiąść do pociągu, Domek, Batyskaf)
- czytelnia komiksów z prywatnej kolekcji
- możliwość zakupu gier w sklepie prowadzonym przez aleplanszowki.pl
- losowanie gadżetów i gier dla uczestników
- sklepik z przekąskami i miejsce do jedzenia.

Organizatorzy: Planszówkowy Zawrót Głowy, Arka Gier, Szkoła Podstawowa nr 11.

Plakat 496x700

Podobnie jak w zeszłym roku we wrześniu w Szkole Podstawowej nr 11 zorganizowano Tydzień Rummikuba, aby propagować wśród uczniów najbardziej znaną grę liczbową na świecie. Najważniejsze wydarzenie stanowiły III Mistrzostwa Szkoły w Rummikuba. We wtorkowych eliminacjach wzięło udział 16 uczniów z klas 4-8. Najwięcej okazji do radości miał Dawid Klemens (3 wygrane i awans z 1. miejsca). W finale nie zabrakło dotychczasowego mistrza SP11 Oskara Krawczyka. Zmierzyły się z nimi koleżanki z klas piątych: Natalia Asiukiewicz i Julia Piechowiak.
W finale najlepsza okazała się Natalia z klasy VB i została nowym Mistrzem Szkoły w Rummikuba. Wicemistrzem został Oskar Krawczyk z klasy VIIIC.
W środę wieczorem rozegrano 2 turnieje, tym razem o zwycięstwo walczyli nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele, rodzice i przyjaciele Arki Gier. W kategorii do lat 14 zwyciężyła Natalia Asiukiewicz, a w kategorii 14+ po zaciętej finałowej walce najlepsza okazała się p. Magdalena Kulesza.
Mistrzyni SP11 - Natalia i ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Szkół - Kasia Mital z VIC będą reprezentować naszą szkołę w nadchodzących Mistrzostwach Szkół w Sztumie.