Wspaniałe wyniki chłopców z SP11 w II Turnieju Juniorskim klubu szachowego E4

Gratulujemy!!!

Szkolna  Liga Rummikub

Planszówki  jak zwykle królowały

6 listopada, podczas cyklicznego spotkania Arka Gier SP11 dopisała frekwencja wśród najmłodszych graczy - odwiedzili nas tłumnie pierwszoklasiści, ale dopisali i starsi 👨‍👩‍👧‍👦

Od razu rozpoczęły się ciekawe rozgrywki w grę SOWY i EKOSYSTEM 2. Dzięki tym ciekawym pozycjom zgłębiliśmy tajniki snu oraz planowaliśmy swój własny EKOSYSTEM i przenieśliśmy się w świat rafy koralowej

Jak zwykle całe spotkanie w przemiłej atmosferze 👍 😁

ARKA GIER SP 11

SZKOLNA LIGA RUMMIKUB ZAPRASZAMY 5 9d06e

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub w Sztumie

6 września 2023 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w Mistrzostwach Polski w grze Rummikub. Naszą szkołę reprezentowali Mistrzyni SP11 Łucja Duszyńska i Wicemistrz Szymon Maszaro.  Rozgrywki były bardzo wymagające - uczestników czekało aż 16 gier (prawie 5 godzin przy stolikach). Świetny wynik osiągnął Szymon z klasy VIID - zwyciężył aż w 7 partiach i zajął 8 miejsce w klasyfikacji. Poprawił swój dotychczasowy rekord sprzed 2 lat, gdy był na 17 miejscu. Łucja wygrała 2 gry, a pan Piotr Zbierzchowski 3 gry z 12 w mistrzostwach nauczycieli.
W tym roku ustanowiono nowy rekord - udział wzięło 113 uczniów i 40 nauczycieli z 59 szkół z różnych zakątków Polski.

Z ciekawostek, już za 2 tygodnie Mistrzostwa Polski Rummikub w Warszawie, a w 2024 roku Mistrzostwa Świata zostaną rozegrane w Gdańsku.

Piotr Zbierzchowski

VIII Mistrzostwa SP11 w Rummikuba

27 września w kolejnych Mistrzostwach Szkoły w jednej z najbardziej znanych gier - Rummikubie wzięło udział 13 uczniów z klas od pierwszej do siódmej. Po zaciętych rozgrywkach do finału awansowała najlepsza czwórka i dwa dni później walczyła o tytuł Mistrza Szkoły. Wspaniale zagrała Łucja Duszyńska z klasy VIIC i 2-krotnie pokonała swoich kolegów, wicemistrzem został Szymon Maszaro z klasy VIID, pozostałymi finalistami byli Gracjan Bołtryk z klasy VID i najmłodszy w tym gronie Jan Batko z klasy IVA.

Łucja i Szymon będą reprezentować Jedenastkę na Mistrzostwach Polski Szkół, które zostaną rozegrane już 6 października w Sztumie. Liczymy na świetny wynik naszych mistrzów.