Prace naszych uczniów

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel
Ozdoby zimowe i świąteczne

 Uczniowie klas 5 i 6 na lekcjach techniki uczyli się szyć ręcznie. Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie się z igłą i nitką. Musieli nauczyć się nawlekać nitkę na igłę i… no właśnie tu był już większy problem, kiedy musieli zrobić supełek na nitce. Z szyciem poradzili sobie wyśmienicie, szyli różnymi ściegami.

Zajęcia takie rozwijają umiejętności manualne, myślenie logiczne i przestrzenne. Realizacja własnych projektów dała im niesamowitą satysfakcję i poczucie własnej wartości. Z dumą tworzyli ozdoby z filcu i świetnie dawali sobie radę z szyciem ręcznym. Czapeczki z włóczki świetnie przydadzą się na dekoracje, a mogą być prezentem dla kogoś bliskiego.

Jedne z ostatnich w tym roku szkolnym lekcji języka polskiego były inspiracją dla Ines i Pauli Banasik z klasy 7C. Dziewczyny postanowiły wykorzystać swoje zainteresowania teatrem oraz zdolności aktorskie. Na podstawie utworu Adama Mickiewicza pt. "Świtezianka" przygotowały i nagrały krótkie przedstawienie. Za scenę posłużył tym razem prywatny pokój bliźniaczek. Za pomocą prostych rekwizytów i odpowiedniego oświetlenia łóżko zamieniły w słynne jezioro Świteź. Kreatywność i talent godne podziwu!

Albrechta Durer`a pt. "Malancholia I"

Egzamin...hmm. Nasi tegoroczni ósmoklasiści czują już jego "gorący oddech" na plecach.

Prezentujemy opowiadania Kingi Maj i Oli Mikłosz z klasy 8c, inspirowane grafiką Albrechta Durer`a pt. "Malancholia I".

Obie prace trafiły na międzyszkolny konkurs literacki.

Trzymajcie kciuki 😀

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.