- Szczegóły
- Kategoria: ArkaGier
14 września 2024 r. już po raz trzeci w naszej szkole klub Arka Gier organizował imprezę Spotkajmy się, pograjmy! Była to ogólnopolska akcja, w czasie której w ponad 30 klubach w Polsce odbywały się eventy planszówkowe, a w tym samym czasie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, Belgii i Czechach pod nazwą Stadt Land Spielt bawiono się w 300 miejscach. W tym roku dostępnych było wiele nowości, szczególnie wydawnictw: Nasza Księgarnia, Muduko, Trefl, Askato, Egmont. Można było je poznać m.in. w formie „Wyzwania growego”, które polegało na zapoznaniu się z wybranymi tytułami, a za udział w zabawie można było wygrać nagrody.
Dużą popularnością cieszył się także turniej w grę karcianą Rykowisko (wyd. Muduko), wzięło w nim udział 16 uczestników. A jeszcze większe emocje wyzwoliły zmagania w grze Szybka Logika, w której dzieci wykazywały się jeszcze lepszą skutecznością niż dorośli – w zabawie wzięło udział 18 zawodników.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i pomocnikom, a w szczególny sposób wydawcom, którzy wspierają nie tylko tę akcję, ale również nasze całoroczne działania.
Przy okazji zapraszamy na funpage ArkigierSP11: facebook.com/arkagiersp11
- Szczegóły
- Kategoria: ArkaGier
Wspaniały występ zanotowała 4-osobowa reprezentacja SP11 na Mistrzostwach Polski w Sztumie. Zwyciężył Tymoteusz Junker (z klasy IVA), a wysokie miejsca zajęły: Hania Krause (z klasy VD) - miejsce V i Klara Blicharz (z klasy VIIC) - miejsce VIII. Najmłodszy z nich Tymon Kolus (z klasy IIID) uplasował się na czternastym miejscu na 41 uczestników. Szkoła Podstawowa osiągnęła też najwyższy wynik spośród 12 startujących szkół.
Uczniowie z SP11 już nie pierwszy raz okazali się najlepszymi farmerami. W ubiegłym roku Janek Batko (z obecnej klasy IVA) został Mistrzem Polski, a w roku 2019 w finale, który odbywał się w Warszawie dwa pierwsze miejsca zdobyły Zofia Mierzejewska i Emilia Tonga (ówczesne uczennice naszej szkoły).
Gratulujemy wspaniałych wyników i trzeciego w historii Mistrzostwa Polski dla ucznia Jedenastki.
Przygotował: Piotr Zbierzchowski
- Szczegóły
- Kategoria: ArkaGier
Od kilku lat uczniowie Jedenastki uczestniczą w programie "Edukacja przez szachy w szkole", trzykrotnie brali udział w rozgrywkach ogólnomiejskich, a indywidualnie w innych zawodach. Po raz pierwszy mieli okazję zawalczyć między sobą o tytuł Mistrza Szkoły klas I-III.
W turnieju udział wzięło 30 młodych szachistów, którzy rozegrali łącznie 60 partii w 4 rundach. Najlepszym z graczy okazał się Wojciech Gutowski z IIA, podobny wynik uzyskał Mikołaj Jagodziński z klasy IIIC, trzecie miejsce zajął Aleksander Kołakowski z klasy IIID. Najlepszy z uczniów klas pierwszych Oskar Kulik-Gała zajął czwarte miejsce. Atmosfera w czasie turnieju była pełna emocji i skupienia, po pierwszych porażkach niektórzy nawet wymagali pocieszenia i otarcia łez, ale wszyscy dzielnie ukończyli swoje partie. Dziękujemy starszym kolegom za pomoc w sędziowaniu i obsłudze turnieju, a UKS Skoczek za wypożyczenie zegarów. Przygotowujemy się do Mistrzostw Szkoły, do których dołączą starsi uczniowie.
Przygotował Piotr Zbierzchowski
Czytaj więcej: Szachowe Mistrzostwa klas I-III w Szkole Podstawowej nr 11
- Szczegóły
- Kategoria: ArkaGier
21. maja 10 uczniów Jedenastki zmierzyło się w ósmych już Mistrzostwach Szkoły w grze matematycznej Superfarmer autorstwa prof. Karola Borsuka. Gracze mierzyli się nie tylko z przeciwnikami przy stole, ale także z pewną losowością w grze. Po raz pierwszy w naszym szkolnym turnieju pojawiły się zmiany w regułach z dodatku Borsuk, co przyśpieszyło rozgrywki, ale dodało też większy element nieprzewidywalności.
W tym roku najlepszym hodowcą okazał się Tymon Kolus (kl. IIID), wicemistrzynią została Klara Blicharz (kl. VIIC), kolejne miejsca zajęli Alicja Węgrzynek (kl. IVB) i Tymoteusz Junker (kl. IVA). Najlepsza czwórka będzie mogła już w czerwcu reprezentować szkołę w IX Mistrzostwach Polski Szkół, które odbędą się w Sztumie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wyniki Mistrzostw:
1. Tymon Kolus 438 pkt
- Szczegóły
- Kategoria: ArkaGier
25 kwietnia rozegraliśmy ostatnią - szóstą kolejkę Ligi Rummikuba w bieżącym roku szkolnym. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła Anetta Gutowska, wicemistrzynią została Julia Piechowiak (absolwentka szkoły), kolejne miejsca zajęły Magdalena Maszaro i Justyna Łanik. Najlepszym z uczniów Jedenastki okazał się Szymon Maszaro z klasy VIID, najmłodszym uczestnikiem był Wiktor Krawczyk z klasy pierwszej. W sumie udział wzięło 27 uczestników. Cieszymy się z niemal rodzinnej atmosfery, którą udało się stworzyć w czasie spotkań.
Dziękujemy za rzetelne prowadzenie rozgrywek państwu Piechowiak i dyrekcji za bardzo dobrą współpracę. Zapraszamy na kolejne spotkania ligowe po wakacjach.
Czytaj więcej: Liga Rummikuba - podsumowanie sezonu 2023/2024
- Szczegóły
- Kategoria: ArkaGier

Wspaniałe wyniki chłopców z SP11 w II Turnieju Juniorskim klubu szachowego E4
Marek Czachorowski - I miejsce
Nikodem Lewna - III miejsce
Jan Gosieniecki - VII miejsce
Gratulujemy!!!
Czytaj więcej: Wspaniałe wyniki chłopców z SP11 w II Turnieju Juniorskim klubu szachowego E4














































































Librus
TikTok