Mieszka w Stumilowym Lesie. Choć trochę niezdarny i - jak sam mówi - jest misiem o małym rozumku, kochają go miliony dzieci na całym świecie. 18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Druga książka o misiu-łakomczuchu, ukazała się w 1928 roku. Obydwie części przetłumaczyła Irena Tuwim, siostra poety Juliana Tuwima. To ona właśnie nazwała misia Kubusiem Puchatkiem. W angielskiej wersji nazywał się Winnie-the-Pooh. Tłumaczce zawdzięczamy także powiedzonka "małe co nieco" i "to, co tygrysy lubią najbardziej".
Data ta nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne - twórca "misia o bardzo małym rozumku".
Pierwsza książka o Kubusiu ukazała się w 1926 roku. Od tamtego czasu dzieła pisarza przetłumaczono na kilkanaście języków i sprzedano w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy.
Brytyjski autor napisał przygody małego misia i jego przyjaciół dla swojego syna Christophera. Kubuś Puchatek jest chyba najbardziej kochanym przez dzieci misiem na świecie. - Jest bardzo śmieszny, pomaga przyjaciołom i jest taką małą niezdarą - mówią najmłodsi. Mali miłośnicy bajki potrafią jednym tchem wymienić perypetie Kubusia: "a to jak utknęła mu głowa w dzbanie z miodem, a to jak z drzewa przepędziły go pszczoły, gdy próbował podkraść im miodek".
Biblioteka szkolna zaprosiła kl. 1a SP na Dzień z Kubusiem Puchatkiem. Dzieci wysłuchały fragmentu książki przeczytanego przez bibliotekarkę, sklejały rozbitą przez nieuwagę baryłkę na miód oraz pokolorowały ulubiony obrazek z Kubusiem Puchatkiem. Wszystkie dzieci przyniosły ze sobą przytulankę Kubusia Puchatka i jego przyjaciół: Tygryska, Prosiaczka, Kłapouchego. Impreza zakończyła się odśpiewaniem piosenki i wręczeniem drobnych upominków.
Zapraszamy serdecznie do biblioteki!