Rozgrywki Ligowe

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

Na terenie miasta Elbląg od stycznia do grudnia 2018 roku swoją działalność kontynuował SMOK PZKosz, czyli Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki. Program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej dla dziewcząt i chłopców z klas 4-6, finansowany przez Polski Związek Koszykówki ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, który ma na celu wspólną budowę przyszłości koszykówki w Polsce.

Program daje możliwość przygotowania ogólnorozwojowego i sprawnościowego oraz naukę i doskonalenie umiejętności gry w koszykówkę dzieci w nim uczestniczących.

W naszym mieście istnieją ośrodki męskie znajdujące się w Szkole Podstawowej nr 15 i 18 oraz żeńskie w Szkole Podstawowej nr 11 i 15. Do końca czerwca 2018 r. ośrodek żeński funkcjonował również przy Szkole Podstawowej nr 12.

Głównym celem projektu jest zachęcenie dziewcząt i chłopców do uprawiania koszykówki i pokazanie im, że można aktywnie spędzić czas na treningach, a nie tylko przed komputerem. Dzieci, które przychodziły systematycznie na zajęcia polepszyły swoje umiejętności motoryczne. Na zajęciach pracowały głównie nad elementami technicznymi, ale nie tylko. Były gry i zabawy z elementami koszykówki, a także różne ćwiczenia i formy dodatkowe, doskonalące elementy techniczno – taktyczne tej dyscypliny.

Szkoła Podstawowa nr 15 i 18 to małe placówki, jednak uczniowie bardzo chętnie i licznie uczęszczali na treningi, co zaczęło przynosić spore efekty. Dziewczęta występują obecnie w Pomorskiej Lidze Koszykówki, gdzie mają możliwość zaprezentowania swoich zdobytych umiejętności w meczach ligowych. Chłopcy zajmują czołowe miejsca w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Treningi SMOK dla młodych adeptów tej gry zespołowej, odbywały się systematycznie, nieodpłatnie i w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej nr 11,12,15,18. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas treningów dzieci ćwiczyły z wielkim zaangażowaniem i doskonaliły swoje umiejętności gry w koszykówkę.

Trenerzy prowadzący zajęcia w ramach SMOK mogli uczestniczyć w profesjonalnie przygotowanym, na wysokim poziomie merytorycznym szkoleniu w Żyrardowie.

Mamy ogromną nadzieję, że projekt będzie realizowany również w 2019 roku, dlatego już dziś zapraszamy wszystkie dziewczynki i chłopców, którzy lubią koszykówkę i ruch na nasze treningi. Więcej informacji na temat przyszłych zajęć można uzyskać na naszej stronie internetowej na Facebook-u: www.facebook.com/SMOKElblag

Katarzyna Zapolska
koordynator SMOK Elbląg

ozio_gallery_jgallery

Nasza szkoła 360°

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.